Profesjonalne teksty SEO

Cała prawda o polskiej polityce opisana przez człowieka, który zna ją z każdej perspektywy. Autor prezentuje  metody działania polityków poza światłami kamer i szumem mikrofonów.  Obnaża zasady funkcjonowania najwyższych organów państwa, udowadniając, iż w polskiej polityce główną rolę odgrywa przypadek, mimo, że wszyscy usiłują nam wmówić coś innego. Często  politycy nie wiedzą co zrobić w danej kwestii, dlatego też nieprzemyślane decyzje polityczne są wynikiem chaosu i braku wnikliwej analizy.
Po wielu latach Jan Rokita z właściwą sobie pasją, wreszcie zdecydował się opowiedzieć jak funkcjonują Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Autor ukazuje różnice światopoglądowe między poszczególnymi partiami.  Z tej publikacji można dowiedzieć się,  jakim człowiekiem jest Donald Tusk oraz co motywuje Jarosława Kaczyńskiego do działania mimo tylu politycznych niepowodzeń. Nie jest to jednak portret jedynie dwóch najbardziej wpływowych polityków. Pojawia się tutaj cała plejada najznamienitszych postaci z pierwszych stron gazet, takich jak: Tadeusz Mazowiecki, Marian Krzaklewski, Leszek Miller i in., opisanych w relacjach służbowych i koleżeńskich. Wielopłaszczyznowa prezentacja polskiej sceny politycznej, poparta wnikliwym komentarzem aktualnych problemów, nie pozwoli oderwać się od tej książki ani na moment.

Kiedy Benedykt XVI ogłosił decyzję o abdykacji, cały świat wstrzymał oddech. Mnożyły się spekulacje na temat rzeczywistych powodów jego decyzji. Przez wiele dni media kreowały swoich kandydatów, podawano liczbę głosów, które mogli zebrać kolejni papabile. Jednak dla wszystkich najważniejszy był ten jeden komunikat, który zabrzmiał z loggii bazyliki św. Piotra w Watykanie dnia 13 marca 2013 r.: Habemus papam! Tego dnia cały świat usłyszał po raz pierwszy imię nowego papieża – Franciszek.

Kim jest najważniejszy człowiek w Kościele? Skąd pochodzi? Co go czeka? Jakie problemy będzie musiał rozwiązać? Czy rzeczywiście papież Franciszek jest papieżem naszej wielkiej nadziei?

Ta książka jest niezwykłym zapisem wydarzeń, które rozgrywały się na oczach całego świata od abdykacji do momentu wyboru nowego papieża. Pokazuje też nowego papieża od całkowicie nieznanej strony – jako człowieka, naukowca, duszpasterza, ale przede wszystkim, duchowego przywódcę, którego pontyfikat – w obliczu nawarstwionych problemów – już teraz uznawany jest za jeden z najtrudniejszych w historii Kościoła.

Kardynał z Argentyny zasiadł na Tronie Piotrowym. Po raz pierwszy w nowożytnej historii wybrano kogoś z poza Europy, oczekując przemian, które zreformują Kościół Katolicki. Skromny jezuita z Buenos Aires, stanął przed wyzwaniem przeciwdziałania laicyzacji i narastających prześladowań chrześcijan w wielu regionach świata. Kryzys ekonomiczny i wstrząsające skandale obyczajowe, nie ułatwiają mu zadania. Sądząc z tego kim jest i co dotychczas dokonał, jest w stanie sprostać i tym wyzwaniom.

Dzięki tej niezwykłej książce, czytelnik będzie mógł poznać sylwetkę nowego papieża. Opisuje ona dokonania Jorge Mario Bergoglio jako duszpasterze, uczonego i wybitnego teologa, twórcy licznych dzieł na temat duchowości i roli Kościoła we współczesnym świecie. Dzięki niej czytelnik będzie w stanie odgadnąć symbolikę imienia Franciszek, które niejako wyznacza kierunek nowego pontyfikatu. Pozna też kulisy i wydarzenia od abdykacji Benedykta XVI do słynnego Habemus papam! z 13 marca 2013 roku.

Warto podkreślić iż książka znakomicie szkicuje tło jakie towarzyszy konklawe. Wplata historie kardynałów we wszechobecny szum medialny i nastój oczekiwania, jakie zawsze towarzyszą temu wydarzeniu. Czytelnik dzięki temu uzyskuje pełny ogląd zdarzeń. Uzyskuje odpowiedź na pytanie dlaczego ten a nie inny kandydat otrzymał zaszczt bycia głową kościoła.

—-

Historia najbardziej zbrodniczej książki politycznej wszech czasów.
W oświadczeniu podatkowym z 1925 roku Adolf Hitler określił swój zawód jako „pisarz”. Najwyraźniej już wtedy wiązał przyszłość z napisaną w więzieniu książką Mein Kampf. Zapowiedział w niej większość przyszłych zbrodni, ujawnił program terroru, rasizmu i dominacji nad światem. A mimo to nikt nie przewidział realnego zagrożenia dla świata, jakim był sam Hitler.
Dziewięćdziesiąt lat po powstaniu Mein Kampf Antoine Vitkine analizuje proces powstawania, komentarze towarzyszące jej publikacji, wpływ na rozwój nazizmu i Trzeciej Rzeszy oraz recepcję i dystrybucję międzynarodową.
Zadaje też pytanie, czy myśli zawarte w Mein Kampf są nadal żywe.
Antoine Vitkine – ur. w 1977 r., francuski pisarz, dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych.

Książka Main Kampf uznawana jest za symbol ideologii Trzeciej Rzeszy. Na podstawie zawartych w niej tez tworzono wszystkie organizacje nazistowskie, a wielu niemieckich uczonych i myślicieli budowało podwaliny ideologiczne ustroju opartego na nienawiści’ i ksenofobii. Adolf Hitler – mimo, że nie był wybitnym pisarzem – potrafił swoimi ideami zarażać tłumy. Ten niewielki tom, miał zapewnić mu nieśmiertelność i dominacje nad światem.

Czym był wówczas Mein Kampf dla rzeczywistości społecznej i medialnej? Jak komentowano go publicznie, a jak w kręgach prywatnych? Czy rzeczywiście miał on taki wpływ na ludzi jak chciała tego ówczesna propaganda?

Młody (ur. 1997 r.) francuski dziennikarz Antoine Vitkine postanowił odpowiedzieć na pytanie, analizując materiały archiwalne. W swojej książce opisuje on kulisy powstania i dystrybucji tej przerażającej publikacji. Bada też jej obecność we współczesności, zastanawiając się czy nazizm to problem nadal aktualny.

—-